Belediye Vergilerinde 2.Taksit Son Ödeme Tarihi 30 Kasım

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Belediye Vergilerinde 2.Taksit Son Ödeme Tarihi 30 Kasım

Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 “Aksaray Belediyesi sınırları içinde emlak sahibi olan vatandaşlarımızın Emlak ve işyeri sahiplerinin Çevre Temizlik,İlan Reklâm vergileri 2. Taksiti Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü veznelerinden ve www.aksaray.bel.tr adresine girerek e- belediye sisteminden vergilerini kolaylıkla yatırabileceği gibi 238378 numaralı posta çeki hesabından ödeme imkânına da sahiptir. Ayrıca Vatandaşlarımız Kredi Kartı ile de borçlarını ödeyebilirler. Bilindiği gibi evlerden çevre temizlik vergisi tahsili su faturalarıyla tahsil edilmekte, ancak işyerlerinin çevre temizlik vergileri ayrı olarak belediyemizce tahsil edilmektedir. dedi.

 

Vatandaşlarımızın geçmiş yıllara ait birikmiş Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam vergilerini de aynı yukarda belirtilen şekilde yatırabileceklerini belirten Mali Hizmetler Müdürü Mesut Çelik; ‘Vatandaşlarımızdan ricamız vergilerini süresi içerisinde son gün olan 30.11.2016 ÇARŞAMBA’’ Gününe bırakmadan bu günler içinde yatırmalarıdır. Vatandaşlarımız vergilerini zamanında yatırırlarsa son günlerde izdiham nedeniyle vergilerini yatırırken zorluk çekmezler.” dedi.

 

Ayrıca Vatandaşlarımız gayrimenkul alımlarında Belediyemize yeni beyan vermekle yükümlüdürler. Tapu ve nüfus cüzdan fotokopileriyle Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırabilirler

 

Yeni alınan gayrimenkul ile ilgili beyanname işlemleri o yılsonuna kadar verilmelidir. Aksi halde vatandaşlarımız usulsüzlük ve vergi ziya cezası ödemek zorundadırlar.

 

Satışlardan dolayı vatandaşlarımız vergilerini düşürerek, mükellefiyetlerini sona erdirebilirler.

 

Yeni açılan işyerlerine ait Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergileri için beyanname ve bildirim vermek zorundadırlar. Adres değişikliği yapan veya işyerlerini kapatan mükelleflerimiz Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğüne gelerek gerekli işlemleri yaptırmakla yükümlüdürler.

 

Belediye’ye Borcu Olanların Borç Yapılandırma Fırsatı Devam Ediyor Kamuoyunda borçların yapılandırması olarak bilinen 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 19 Ağustos 2016 Tarihli ve 29806 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 

Yeniden yapılandırma Kanunu Belediyelerin Emlak, İlan Reklam, Su,Ç.T.V.ve kanun kapsamına giren diğer alacaklarını kapsamaktadır. Borçların faizlerinde ciddi indirime gidilmektedir. Yeniden yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 25.11.2016 tarihi mesai saati bitimine kadar Aksaray Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

 

Açıklamada son olarak Vergilerini zamanında yatırmayanların gecikme zammı ödemek zorunda kalacağı bilgisine yer verildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.