Öne Çıkanlar pazarlık ülkenin geleni deniz istediler

Faaliyetlerimizin Merkezinde Kültür-Sanat var

Nicelikten Çok Niteliğe Ehemmiyet Veriyoruz

Aksaray Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (AGYC) Başkanı Celil Acar, ve Cemiyet mensubu gazeteciler, Prof. Dr. Yusuf Şahin’e tebrik ziyaretinde bulundu. Yeni döneme başladıklarını, bu süreçte dua ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiklerini belirterek sözlerine başlayan Rektör Şahin, temel altı prensip üzerinden tüm işleri yaptıklarını söyledi ve yine aynı prensipler üzerinden, daha verimli çalışmalar yapmaya gayret göstereceklerini kaydetti. İlk prensiplerinin “İki günü birbirine eşit olan zarardadır” düsturu olduğunu anımsatan Şahin, şöyle devam etti: “Dünle bugün, bu yılla bir önceki yıl arasında bir fark olmasını arzu ediyoruz. Bu farkın birden bire çok yüksek aralıklarla gerçekleşmesi de gerekmez. Bir diğer prensip olarak, az da olsa devamlı olan işler yapmayı daha anlamlı buluyoruz. Bir kereye mahsus, devamı olmayan, yarım kalan çalışmalar yapmak yerine, kalıcı ve süreklilik arz eden işleri önceliyoruz. Yaşadığımız çağın insanının en büyük hastalıklarından bir tanesi sayılardır. Bizim sayı takıntımız yok. Nicelikten çok niteliğe, içeriğe ve derinliğe ehemmiyet veriyoruz; bu bizim üçüncü prensibimiz. Dördüncü prensibimiz ise sistematik hatalar yapmamaktır. Meleklerle çalışmıyoruz, insanız ve elbette hatalar yapabiliriz. Ama biz, sistematik hatalar yapmamaya özen gösteriyoruz. Hata ile sistematik hata birbirinden farklıdır. Biz, sürekli tekrar eden aynı hataları yapmamaya hassasiyet gösteriyoruz.”

Faaliyetlerimizin Merkezinde Kültür-Sanat Var

Kadınların, kampüsteki işlerin yürütülmesine dair karar mekanizması içerisinde olmalarını değerli bulduklarını ve bunun da beşinci prensibi oluşturduğunu söyleyen ASÜ Rektörü, “Özellikle kız öğrencilerimizin eğitimlerine önem veriyoruz. Bu, aynı zamanda medeniyetimizin de bir gereğidir. Sorunlara ya da gelişmelere sadece erkek gözüyle bakmak, toplumun yarısını oluşturan kadınların bakış açılarını ve önerilerini kaçırmak demektir. Bu nedenle Üniversitemizde kadın yöneticilerin oranı yüzde 35-45 bandındadır ve bu oran Türkiye ortalamasının da, şehir ortalamasının da üzerindedir. Kültür-sanat etkinliklerine verdiğimiz değer ise altıncı prensibimizdir. Ülkemizde ciddi bir kalkınma hamlesi yaşandı. Bunu kültür-sanatla desteklememiz, ilerleyişimiz açısından kıymetli. Tüm faaliyetlerimizin merkezinde kültür-sanat var. Öğrencilerimizin oluşturduğu topluluklar eliyle bu faaliyetler yürütülüyor. Kültür-sanat çalışmaları nezaket, zarafet, sevgi gibi derinlikli duygularımızı geliştiriyor ve bunu daha çok geliştirmek, geleceğimiz açısından önem teşkil ediyor” dedi. 

Haberlerimizdeki Temel Önceliğimiz, Kamu Yararı

AGYC Başkanı Celil Acar ise cemiyet mensupları adına yaptığı değerlendirmede, etik ve ahlaki değerler içerisinde mesleki faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, şu noktaların altını çizdi: “Hocamıza yeni dönemde başarılar diliyoruz. İkinci dönemde de Sayın Rektörümüzün şehrimize önemli değerler katacağına inanıyoruz. Aksaray’da çalışan medya mensupları olarak bizler, ‘Şehir bizim, Üniversite bizim’ bilinciyle hareket ediyoruz. Gazetecilik faaliyetleri içerisinde etik değerleri ön planda tutuyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde kurum faaliyetlerine katkı sunmayı ve kamu yararı gözeterek haber yapmayı önemsiyoruz. Üniversitemizle yakın ilişkiler içinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Rektör Danışmanlarının da hazır bulunduğu ziyaretin son bölümünde, hediyeler takdim edildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.